Hurtownia odzieży używanej Lubuskie

Hurtownia odzieży używanej w województwie Lubuskim jest tym, czego szukasz? Rozpocznij współpracę z Ecotex Poland! Mamy 30 lat doświadczenia w branży i międzynarodowy zasięg.

30 years of experience

Over 160 product categories

International

8,000,000 kg per year

Let's work together to support and foster Circular Fashion

Offer

Hurtownia odzieży używanej w Lubulskim - OFERTA

Interesuje Cię odzież używana w Lubuskiem? Zapraszamy do współpracy z Ecotex Poland! Posiadamy ponad trzy dekady doświadczenia na rynku oraz międzynarodowy zasięg usług. Oferujemy odzież typu cream, outlet, jak również odzież pierwszego i drugiego gatunku dla pań, panów oraz dzieci. Nasza propozycja skierowana jest przede wszystkim do sklepów i hurtowni, w tym działających w obrębie województwa lubuskiego. Prowadzimy również hurtową działalność stacjonarną. Zapraszamy do odwiedzin i osobistego zapoznania się z naszym asortymentem. Efektywnie realizujemy także wysyłki gotowych pakietów odzieży, obuwia oraz akcesoriów. Dołącz do naszych stałych partnerów biznesowych i zainwestuj w atrakcyjną ofertę dla swojego sklepu!

Ecotex Poland – Twój dostawca odzieży używanej

W Ecotex Poland oferujemy Ci odzież używaną precyzyjnie wyselekcjonowaną według róznych kategorii. Umożliwi Ci to dostosowanie zamówienia do konkretnych potrzeb Twoich odbiorców, miksy odzieżowe wysokiej jakości, doskonałe dla handlu detalicznego, skomponowane na bazie naszych wieloletnich doświadczeń oraz ciągle modyfikowane, by sprostać oczekiwaniom rynku. Wszystkie ubrania są dokładnie dobierane z uwagi na jakość, rozmiar i ogólny stan, co sprawia, że nasza oferta jest bogata i idealnie nadaje się do dalszej odsprzedaży. Nie posiadamy sklepów detalicznych, co gwarantuje, że cały asortyment jest przeznaczony do naszych sprzedażowych zestawów. Przy naszej produkcji bazujemy na odzieży pochodzącej z Niemiec, Anglii, Szkocji oraz Włoch.

Niesort i jego alternatywy w Ecotex 

W hurtowni odzieży używanej w Lubuskiem oferujemy odzież sortowaną, natomiast na specjalne życzenie klienta jesteśmy również w stanie sprowadzić odzież niesortowaną z naszych własnych zbiórek z Niemiec bądź innych państw cechujących się atrakcyjnym towarem. Zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej. Pytania dotyczące niesortu kierowane są do Ecotex Germany, naszej niemieckiej filii zlokalizowanej w zachodniej części Niemiec. Specjalizuje się ona w zbieraniu i sprzedaży odzieży „oryginalnej”, niesortowanej, stanowiącej bazę do dalszego przetwarzania, na której również opiera się Ecotex Poland. 

Należy dodać, że niesort, będący odzieżą nie podzieloną na kategorie, wymaga specjalnych pozwoleń przed wprowadzeniem do obrotu ze względu na obostrzenia prawne. W związku z tym nie oferujemy tej kategorii odzieży podmiotom, które nie spełniają stosownych regulacji. Sprzedaż niesortu w sklepach detalicznych jest zakazana zgodnie z prawem europejskim. Grupa Ecotex przestrzega przepisów, zapewniając najwyższej jakości sortowanie i przetwarzanie odzieży oraz edukację klientów w zakresie obowiązujących standardów. 

Hurtownia odzieży używanej Ecotex Group – rzetelność i troska o środowisko

Polecamy się bardzo mocno zastanowić nad podejmowaniem współpracy z hurtownikami, którzy namawiają do zakupu niesortu kontenerowego do sklepu second-hand bądź innych jego odmian np. ze zbiórek typu D2D. Odzież oferowana w sklepach musi być tekstyliami nadającymi się do noszenia. Odpad natomiast, znajdujący się w odzieży, która nie została wcześniej przesortowana, a znajduje się w tych kategoriach, musi zostać specjalistycznie zutylizowany przez odpowiednie, działające w tym zakresie firmy. Segregacja przez pracowników sklepu second-hand bez zezwoleń oraz wrzucanie nie nadającej się do sprzedaży odzieży do kontenerów może również wpędzić Cię w kłopoty oraz gigantyczne kary finansowe (przeczytaj więcej o karach za podrzucanie używanej odzieży do pojemników).  

Analogicznie rozrzucanie nie sprzedanej odzieży po lasach, przy drogach oraz w innych nie wyznaczonych do tego miejscach nie jest ani etycznym, ani właściwym rozwiązaniem.

Pamiętaj, że działając rzetelnie na rynku odzieży używanej przyczyniasz się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, obniżenia zużycia zasobów i redukcji zanieczyszczeń. W obliczu kryzysu ekologicznego i praktyk greenwashingu oraz nieetycznie działających podmiotów istotne jest promowanie trwałości odzieży, która już istnieje na rynku. Ecotex Poland z hurtownią odzieży w Lubelskiem współpracuje tylko z certyfikowanymi dostawcami niesortu, gwarantując odpowiedzialne podejście do zarządzania tekstyliami.

Our transport and forwarding services

Since 1991, we have been running Polstoff, the company, which is responsible for providing domestic and international transport as well as forwarding services. Close cooperation with companies belonging to the Ecotex Group guarantees the highest safety standard and timeliness of each shipment.

Polstoff has the necessary EU permits required for road transport , including used clothing and recycled paper.

Trusted by

Join the group of partners that have given us their trust

Ecotex Poland

ul. Spółdzielcza 2
68-100 Żagań
Poland

FAQ

Frequently Asked Questions

We invite you to complete the contact form on our website. Depending on the goods you are looking for, a dedicated person will contact you as soon as possible.

We work on clothing imported from Germany, England, and Scotland. Ecotex Germany and Helppack are responsible for collecting and supplying German clothing, and trusted business partners for goods from Great Britain. 

For sorted and pre-sorted clothing intended for wholesale and retail sale, our company Ecotex Poland located in the province of Lubuskie.

Ecotex Germany and Helppack are headquartered in Wuppertal, Germany. Ecotex Poland and Polstoff are companies located in Żagań, Poland.

Ecotex Germany conducts collections in North Rhine-Westphalia in the western part of Germany. You can also send clothes by courier here: Helppack.de. On this website you can send a parcel with your clothing to us for free and choose which project or theme you would like to support. IMPORTANT! – at the moment, the solution works in Germany ONLY.

We developed and maintain a detailed and multi-stage grading process that is aligned with our customers' requirements and expectations. As such, we use the full potential for reuse of clothing and supply other clothing wholesalers, retail stores and companies that resell or use clothing in its original as well as in alternative forms by finding new applications for textiles.

We do not run our online retail shop. We only offer our goods for sale as a wholesaler. We meet the expectations of novice entrepreneurs and can carry out trial courier shipments with smaller volumes. It is also possible to purchase without visiting our facility, but we always encourage to do so to learn about our sorting process and the quality we have. 

Ecotex Poland is a direct importer of clothing from England and Scotland. It is possible to purchase goods in their original form (from D2D and C4C collections), or already sorted by our sorting staff. 

Ecotex Germany is responsible for unsorted clothing. We do not sell unsorted clothing to individuals or companies without waste processing permits.