Skąd Sprowadzić Odzież Używaną - z Anglii Czy Niemiec? - Ecotex Group
Contact
PL EN DE
0

Skąd sprowadzić odzież używaną – z Anglii czy Niemiec?

Planujesz otwarcie second-handu i zastanawiasz się, skąd sprowadzić odzież używaną? Niemcy i Anglia to znani i doceniani eksporterzy. Osoby znające branżę second-hand orientują się, że każdy z tych krajów oferuje towar, charakteryzujący się ciuchami konkretnych marek, które odpowiadają preferencjom zakupowym danych narodowości. Polscy klienci mają podobny gust, dlatego chętnie wybierają asortyment pochodzący z tych krajów.

Aby mieć pewność właściwego wyboru, warto podjąć współpracę z zaufanym dostawcą, który sprowadza ubrania z każdego z tych krajów, ma w tym spore doświadczenie i jest w stanie przedstawić czym różni się dany towar. Ponadto, wsłuchując się w preferencje klienta, dostawca doradza, co lepiej wybrać, aby podjąć jak najlepsze decyzje dotyczące zaopatrzenia sklepu. 

Odzież używana z Niemiec

Według danych Eurostatu 45% importowanej odzieży do sklepów w Polsce pochodzi z Niemiec*. I nie ma w tym nic dziwnego – odzież z Niemiec wyróżnia się wysoką jakością i różnorodnością. W towarze niemieckim znajdziemy dużo odzieży o wartościowych składach, klasycznych wzorach, basic’owe kroje, a także ubrania o różnych stylach, w każdym rozmiarze, z unikatowymi wzorami i kolorami. Zaopatrując w nie swój sklep, można przyciągnąć klientów o różnych potrzebach. Niemiecka odzież obejmuje zarówno ubrania ze znanych sieciówek, jak i cenioną odzież sportową takich marek jak Adidas czy Nike, a także odzież marek premium

Jedna z naszych firm – Ecotex Germany prowadzi kontenerowe zbiórki odzieży niesortowanej w zamożnych regionach w Zachodnich Niemczech. Pozyskujemy również towar od naszych wieloletnich, zaufanych, certyfikowanych dostawców.  Warto zwrócić uwagę na to, że jest to odzież niesortowana – w Europie klasyfikowana jako odpad. Aby wprowadzić ją na rynek w takiej formie, konieczne jest posiadanie zezwoleń na przetwarzanie. Trzeba też spełnić inne formalności, które przybliżyliśmy w artykule Jak legalnie kupować i importować niesortowaną odzież używaną, aby uniknąć wysokich kar? 

Odzież używana z Anglii

Ubrania z Anglii, podobnie jak z Niemiec, to szansa na znalezienie wysokiej jakości odzieży o różnych krojach i stylach. Klienci mogą nabyć w atrakcyjnej cenie ubrania znanych, modnych i lubianych marek. Brytyjczycy uwielbiają podążać za modowymi trendami, co widać w pozyskiwanym tam towarze. Nie brakuje też klasyki. Cenione i poszukiwane przez Polaków ubrania w szkocką kratę, ołówkowe spódnice czy wełniane swetry to również propozycje pochodzące ze zbiórek w Anglii. 

Jako Ecotex Poland importujemy ubrania z Wielkiej Brytanii. Odzież tą wykorzystujemy do skompletowania naszej kategorii Anglia mix, dedykowanej kontrahentom preferującym angielski towar. Powyższa kategoria zawiera w sobie wyłącznie odzież atrakcyjną dla klienta sklepu second-hand. Każda sztuka tej odzieży jest przystosowana do sprzedaży jako odzież wyceniona. Pozyskaną odzież sortujemy w naszej placówce w Polsce. Dzięki temu mamy pewność co do tego, jakiej jakości jest nasz towar i co można w nim znaleźć.

Zbiórki odzieży D2D i C4C

Poszukując towaru angielskiego na pewno spotkałeś się z określeniami: D2D i C4C.  D2D to skrót od „door to door”, czyli „od drzwi do drzwi”. Ubrania pochodzą m.in. ze zbiórek odzieży w szkołach lub na osiedlu – gdy mieszkańcy wystawiają odzież przed dom. Co ważne, towar ten prawnie nie jest uznany za odzież sortowaną, mimo wielu informacji w internecie mówiących, że nim jest. Odzież niesortowana – a do takiej zalicza się angielski D2D – musi być transportowana jako odpad i być poddana selekcji przed dalszą odsprzedażą. Ponadto segregacja odzieży przez pracowników na zapleczu sklepu bez zezwoleń nie może zostać zakwalifikowana jako zgodne z prawem sortowanie odzieży. Nie przestrzegając tych norm narażamy się na bardzo duże kary finansowe.

C4C to natomiast skrót od słów „cash for clothes” oznaczających skup ubrań w konkretnych dedykowanych temu punktach. Firmy prowadzące działalność zbiórek C4C posiadają stosowne zezwolenia i dzięki temu mają możliwość  sortowania tekstyliów przez pracowników sklepowych w momencie przyjmowania odzieży.

Z naszego doświadczenia jako sortowni przeprowadzającej wieloetapowy proces sortowania wynika, ze jednoetapowe sortowanie, jakie ma miejsce w punktach skupu powoduje, iż w towarze znajdują się rzeczy, które nie powinny do niego trafić. Z tego powodu przed zakupem u nas w hurtowni informujemy o tym klientów i na życzenie sortujemy według wytycznych ten towar (przy określonych wolumenach zakupowych). Jako alternatywę, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą Anglia mix

Odzież używana – skąd towar?

Pytanie o to, skąd sprowadzać odzież używaną, nie wiąże się jedynie z formalnościami, ale też z atrakcyjnością ubrań. Popularność odzieży z Niemiec i z Anglii wynika zarówno z korzystnych cen, jak i dobrej jakości ubrań. Wśród nich jest np. odzież cream i ubrania I gatunku. Planując otwarcie second-handu, możesz postawić na naszą hurtownię i ubrania różnych kategorii, w tym: odzież sortowana, sortowane miksy: EU sort i Anglia sort, używane ubrania damskie, używane ubrania męskie.

Chcesz pozyskać używane ubrania z Niemiec lub z Anglii? Skontaktuj się z nami!

* https://www.money.pl/gospodarka/skad-podchodza-ubrania-sprzedawane-w-polsce-europejskie-dane-niezle-namieszaly-6373513462589569a.html

Udostępnij:

Poszukujesz rzetelnej hurtowni odzieży używanej?

Let's work together to support and foster Circular Fashion

FAQ

Frequently Asked Questions

We invite you to complete the contact form on our website. Depending on the goods you are looking for, a dedicated person will contact you as soon as possible.

We work on clothing imported from Germany, England, and Scotland. Ecotex Germany and Helppack are responsible for collecting and supplying German clothing, and trusted business partners for goods from Great Britain. 

For sorted and pre-sorted clothing intended for wholesale and retail sale, our company Ecotex Poland located in the province of Lubuskie.

Ecotex Germany and Helppack are headquartered in Wuppertal, Germany. Ecotex Poland and Polstoff are companies located in Żagań, Poland.

Ecotex Germany conducts collections in North Rhine-Westphalia in the western part of Germany. You can also send clothes by courier here: Helppack.de. On this website you can send a parcel with your clothing to us for free and choose which project or theme you would like to support. IMPORTANT! – at the moment, the solution works in Germany ONLY.

We developed and maintain a detailed and multi-stage grading process that is aligned with our customers' requirements and expectations. As such, we use the full potential for reuse of clothing and supply other clothing wholesalers, retail stores and companies that resell or use clothing in its original as well as in alternative forms by finding new applications for textiles.

We do not run our online retail shop. We only offer our goods for sale as a wholesaler. We meet the expectations of novice entrepreneurs and can carry out trial courier shipments with smaller volumes. It is also possible to purchase without visiting our facility, but we always encourage to do so to learn about our sorting process and the quality we have. 

Ecotex Poland is a direct importer of clothing from England and Scotland. It is possible to purchase goods in their original form (from D2D and C4C collections), or already sorted by our sorting staff. 

Ecotex Germany is responsible for unsorted clothing. We do not sell unsorted clothing to individuals or companies without waste processing permits.

Poszukujesz rzetelnej hurtowni odzieży używanej?